Національно-патріотичне виховання

Модель системи роботи з національно-патріотичного виховання в Сосницькій гімназії ім. О.П.Довженка

Згідно Програми патріотичного виховання учнівської та студентської молоді в навчальних закладах України, поняття патріотичне виховання - процес цілеспрямованого, систематичного, організованого та планомірного впливу на свідомість і поведінку молоді щодо формування почуття любові до Батьківщини через виховання високих громадянських, моральних, психологічних, професійних і фізичних якостей, необхідних для реалізації інтелектуального та творчого потенціалу особистості в інтересах всебічного розвитку суспільства, забезпечення безумовної готовності до захисту Вітчизни.

Ефективність військово-патріотичного виховання залежать від спрямованості виховного процесу, форм і методів його організації.

Модель складається з трьох основних ланок діяльності гімназії з даного питання: навчальна діяльність, виховна робота, позакласна робота.

Щодо навчальної діяльності відбувається інтеграція елементів військово-патріотичного виховання в зміст наявних шкільних предметів, таких як захист Вітчизни, основи правознавства, всесвітня історія, історія України, українська та зарубіжна література, географія.

Важливо, що всі ланки, представлені у моделі, взаємопов'язані між собою, оскільки процес військово-патріотичного виховання - це процес різнобічний, багатоплановий, але в той же час він єдиний, цілісний. Кожна складова частина, виконуючи свою особливу роль, служить водночас досягненню єдиної мети.

Відповідно до моделі розроблено структуру військово-патріотичного виховання в гімназії, як невід'ємну частину національно-патріотичного виховання, яка охоплює всі види діяльності в даному напрямку

Схема національно-патріотичного виховання

Наша сила - наша єдність

День Соборності–це нагадування про те, що сила нашої держави–в єдності українських земель.

Для українського народу, віками позбавленого своєї власної державності та розірваного на частини між сусідніми країнами, дана проблема завжди була особливо болючою і неймовірно складною.

Соборність для України–це єдність багатоманітності, об'єднання навколо спільного стрижня, яким є українська державність, українська ідентичність.

День Соборності відзначала і наша гімназія. Було проведено цикл виховних заходів.

Жовто-сині сердечка - символ нашої Перемоги!!

До Дня Збройних Сил України щирі вітання від здобувачів освіти гімназії військовослужбовцям

Міжнародноий день волонтерів

5 грудня в Сосницькій гімназії ім. О.П. Довженка, до Міжнародного дня волонтерів, була проведена зустріч ініціативної групи волонтерів «Крила добра» та Головою організації ветеранів Сосницької СТГ Кузьменко Н.Я., заступником голови Свистун Л.М., членом президії Ради організації ветеранів Скриль Г.М.

За активну участь у волонтерській діяльності громади групу нагороджено Грамотою СТГ. За круглим столом здобувачі освіти проаналізували свою волонтерську діяльність та обговорили плани на майбутнє. В ході обговорення директор гімназії Т.В. Чепурна підтримала ініціативи, задуми на подальшу реалізацію задуманих проєктів

Наближаємо Перемогу

День єднання - зовсім молоде свято. Воно запровадженеУказом Президента України № 53/2022.

Зранку 16 лютого у гімназії зібралися діти для відзначення Дня єднання. Багато хто приніс синьо-жовті стрічки, одягнувся у національний одяг, або мав його елементи.

Україна для нас єдина країна, де ми народилися, де живемо, навчаємося. І безперечно ми хочемо жити тут постійно, і щоб наша країна була єдина, єдиною понад усе, вільною і мирною.

Ми єднаємося заради успішного майбутнього. Ми вміємо це робити, і наша згуртованість - це наша найкраща зброя. О 10 годині учні 3-4 класів утворили коло єднання та виконали Гімн України. На міні стадіоні випускники розгорнули Державний прапор. Десятикласники та першокласники відзначили цей день промовистими гаслами про мир і єдність України. На другому уроці всі гімназисти виконали Державний Гімн. Учні 8-А провели флещмоб на тему : « Не залишайте Україну у біді. Не дайте ворогу над нею поглумитись... ». Взяли участь у відзначенні цього свята на центральній площі селища учні 10-11 класів. Це неповний перелік заходів, які було проведено у нашому навчальному закладі.

День Соборності України

Це свято символізує єдність українських земель і відіграє значну роль в історії в історії нашої країни. Головною традицією у День Соборності є утворення «живого ланцюга».

Наймолодші учні, узявши за руки, утворили безперервний ланцюг. Ця акція є проявом єдності, прагнення до свободи.